Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
Producenci

Wibratory do betonu

Wibrator buławowy ENAR DINGO

Wibrator buławowy ENAR DINGO
Wibrator buławowy ENAR DINGO

Wibrator do betonu ENAR DINGO (kompletny zestaw) to uniwersalny napęd elektryczny, do którego podłączyć można pięć wariantów buław i 7 wariantów wałów elastycznych. Projektanci tego urządzenia szczególny nacisk położyli na wytrzymałość. Korpus o wytrzymałości pięciokrotnie wyższej niż wymagania normy chroni obwód silnika przed uderzeniami. Wzmocniono również przewód u wylotu silnika. Urządzenie wyposażono również w szczelny i zabezpieczony wyłącznik.

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

2 612,00 zł

szt.

Wibrator do betonu ENAR FOX

Wibrator do betonu ENAR FOX
Wibrator do betonu ENAR FOX

Wibrator do betonu ENAR FOX to jedno z najlepszych i najnowocześniejszych urządzeń w tej kategorii. Dzięki zastosowaniu specjalnej budowy silnika osiągnięto największą wytrzymałość i żywotność wirnika ze stojanem. Nawet w przypadku uszkodzenia zewnętrznej obudowy silnik będzie dalej pracować bez zmian. Dzięki specjalnej budowie silnika zwiększono sztywność i osiowość pomiędzy wirnikiem, a stojanem.

Oprócz tego wibrator do betonu ENAR FOX wyposażono w automatycznie rozłączające się szczotki węglowe, szczelny wytrzymały wyłącznik oraz filtr z pianki i siatkę przy wlocie powietrza.

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

3 136,00 zł

szt.

Wibrator buławowy ENAR AVMU

Wibrator buławowy ENAR AVMU
Wibrator buławowy ENAR AVMU

Wibrator do betonu buławowy ENAR AVMU to kolejny napęd elektryczny znanego producenta, firmy ENAR, który pozwala na stworzenie elastycznych zestawów z szeroką gamą wałków i buław. Wibrator ten może współpracować aż z ośmioma rodzajami wałków elastycznych i pięcioma buławami o różnych grubościach.

Podobnie jak w przypadki innych modeli producent położył nacisk na wytrzymałość urządzenia. Wibrator wyposażono w wytrzymały korpus chroniący silnik przed uszkodzeniem i wzmocnienie przewodu u wylotu z silnika, a także szczelny i zabezpieczony przed uderzeniami wyłącznik.

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

2 804,00 zł

szt.

Wibrator buławowy ENAR Back Pack

Wibrator buławowy ENAR Back Pack
Wibrator buławowy ENAR Back Pack

Wibrator buławowy ENAR Back Pack wyposażono w 4-suwowy silnik spalinowy Honda GX35, który umieszczono na specjalnym stelażu przypominającym plecak. Dzięki takiemu nowatorskiemu rozwiązaniu operator maszyny zyskał swobodę operowania obiema rękami, co wydatnie ułatwia pracę wibratorem. Stelaż podtrzymujący silnik zaprojektowany został w sposób komfortowy i ergonomiczny i wyposażony w pas mocujący.

W ramach zestawu można wybierać pośród dwóch wałów napędowych i aż pięciu buław wibracyjnych o różnych średnicach.

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

5 485,00 zł

szt.

Wibrator wysokiej częstotliwości ENAR M5 AFP

Wibrator wysokiej częstotliwości ENAR M5 AFP
Wibrator wysokiej częstotliwości ENAR M5 AFP

Wibrator do betonu wysokiej częstotliwości ENAR M5 AFP sprawdzi się w sytuacjach, gdy chcemy otrzymać wytrzymały beton o gładkiej i jednorodnej powierzchni, pozbawiony pęknięć.

ENAR M5 AFP wyposażono w buławę o średnicy 50 mm i 10-metrowy wałek z kablem zasilającym również o długości 10 metrów. Szczególny nacisk położono na wyłącznik, którego obudowa wykonana została z aluminium i zabezpieczono podwójną kauczukową uszczelką zapobiegającą przypadkowemu dostaniu się mleka cementowego do obudowy.

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 5 dni

Cena:

3 321,00 zł

szt.

Wibrator wysokiej częstotliwości ENAR M6 AFP

Wibrator wysokiej częstotliwości ENAR M6 AFP
Wibrator wysokiej częstotliwości ENAR M6 AFP

Wibrator wysokiej częstotliwości ENAR M6 AFP zapewni nam wysoką homogeniczność i optymalne zagęszczenie betonu. Wyposażono go w buławę o średnicy 58 mm. Podobnie jak inne modele z tej serii producent położył duży nacisk na solidność i wytrzymałość urządzenia, szczególnie jeśli chodzi o zabezpieczenie wyłącznika. Wibrator do betonu wyposażono w zapobiegające przegrzaniu zabezpieczenie termiczne i tubę ze stali hartowanej.

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 5 dni

Cena:

3 567,00 zł

szt.

Wibratory do betonu - buławowe (wgłębne)

Wibratory do betonu dystrybuowane przez firmę PRO-MASZ to urządzenia o wysokich parametrach jakości i dużej żywotności. W naszym sklepie internetowym oferujemy wibratory znanych i renomowanych marek, takich jak Dynamic, Weber, czy Enar. W ciągłej sprzedaży oferujemy kilkadziesiąt modeli wibratorów buławowych (wgłębnych).

Buławowe wibratory do betonu (zwane również wgłębnymi lub pogrążalnymi) to urządzenia przeznaczone do zagęszczania mieszanki betonowej. Ich użycie polega na zanurzeniu buławy w głąb masy mieszanki betonowej, co powoduje, dzięki wibracjom urządzenia, usunięcie z mieszanki betonowej powietrza, a także nadmiaru wody, a tym samym zwiększenie gęstości objętościowej betonu.

Wibratory do betonu wgłębne podzielić możemy na następujące rodzaje:

  • mechaniczne
  • częstotliwościowe
  • pneumatyczne

Wibratory mechaniczne

Wibratory mechaniczne składają się z napędu, buławy i wałka giętkiego (węża). Mogą być napędzane silnikiem elktrycznym lub spalinowym. W zależności od rodzaju wykonywanych prac mamy możliwość odpowiedniego doboru długości wałka i średnicy buławy.

Wibratory pneumatyczne

Wibratory pneumatyczne, w których drgania generowane są przez silnik mechaniczny napędzany sprężonym powietrzem. Również w tym przypadku wibrator składa się z buławy, napędu i węża.

Wibratory wysokiej częstotliwości

Wibratory wysokiej częstotliwości składają się z przetwornicy częstotliwości (najczęściej elektrycznej), buławy, posiadającej wbudowany silnik elektryczny, wywołujący wibracje i kabla zasilającego. Warto wspomnieć także o wibratorach bez wbudowanej przetwornicy - w tym przypadku osobno należy dokupić przetwornicę wysokiej częstotliwości.

Obecnie najczęściej wykorzystywane są wibratory częstotliwościowe. Warto zwrócić uwagę na wysokie standardy bezpieczeństwa, którym sprostać muszą wibratory do betonu, których operator narażony jest na niebezpieczeństwo przepięcia, zwarcia i przebicia. Urządzenia oferowane przez naszą firmę wyposażone są w inteligentną elektronikę zabezpieczającą operatora i sprzęt przed prądem uszkodzeniowym. Dzięki temu, że elastyczna elektronika toleruje duże wahania napięcia wejściowego możliwe jest podłącznie naszych urządzeń do agregatu prądotwórczego, przy zachowaniu sprawnego funkcjonowania wibratora i stabilnych obrotów.

W ofercie sklepu internetowego PRO-MASZ znajdziecie szeroką gamę wibratorów do betonu, a także akcesoriów do nich: buław, wałków giętkich, napędów spalinowych i elektrycznych. Zapraszamy do zakupów online.

Jaki wibrator wybrać do zagęszczania mieszanek betonowych?

Wibrator do betonu jest zaawansowanym specjalistycznym urządzeniem o wielu parametrach ważnych z punktu widzenia prac jakie prowadzimy więc jego wyboru powinniśmy dokonywać po dokładnym określeniu preferencji dotyczących rodzaju wykonywanych robót, rodzaju mieszanki betonowej i innych uwarunkowań technicznych. W zależności od tych uwarunkowań powinniśmy dobrać średnicę buławy, długość wałka elastycznego, rodzaj silnika i częstotliwość drgań.

Pamiętajmy, że od prawidłowości wykonania czynności wibrowania zależeć będzie trwałość realizowanej konstrukcji i jej późniejsza odporność na uszkodzenia.

Rodzaj silnika

W przypadku wibratorów mechanicznych wybierać będziemy pomiędzy silnikami elektrycznymi i spalinowymi. W miejscach, w których trudno o zapewniene odpowiedniej instalacji elektrycznej z pewnością sprawdzi się Wibrator buławowy ENAR Back Pack, w którym silnik spalinowy, umieszczony jest na specjalnym stelażu przypominającym plecak, dający operatorowi pełną swobodę operowania obiema rękami i pracy w miejscach o ograniczonym dostępie.

Jeśli chodzi o wibratory buławowe wysokiej częstotliwości z wewnętrznym silnikiem to ważny niewątpliwie jest dobór odpowiedniej przetwornicy częstotliwości.

Częstotliwść drgań

Częstotliwść drgań ma niebagatelny wpływ na wydajność i efektywność zagęszczania mieszanki betonowej. W naszym sklepie internetowym oferujemy urządzenia generujące od 12 do 18 tys. drgań na minutę.

Średnica buławy wibratora

Średnica buławy wibratorato ważny parametr, od którego zależy skuteczność procesu wibrowania. Dobieramy ją ze względu na spoistość betonu, wymiary szalunku oraz odstęp między formami. W sklepie internetowym PRO-MASZ oferujem szeroką gamę buław o średnicach od 25 mm do 58 mm.

Długość wałka

Długość wałka deyduje o tym na jaką głębokość uda nam się zanurzyć buławę w mieszance betonowej. Ma to szczególne znaczenie w przypadku praz związanych z budową słupów czy filarów. W naszym sklepie oferujemy szeroki wachlarz wałków o długościach dochodzących nawet do 16 metrów w przypadku wibratorów wysokiej częstotliwości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl