Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Producenci

Niwelatory optyczne

Niwelator optyczny Nivel System N32x

Niwelator optyczny Nivel System N32x
Niwelator optyczny Nivel System N32x

Niwelator optyczny Nivel System N32x to instrument do bardzo precyzyjnych pomiarów różnic wysokości. Niwelator wyposażono w wysokiej jakości optykę gwarantującą bardzo dobrą jakość obrazu (czytelny obraz). Magnetyczny kompensator umożliwia wykonywanie pomiarów na terenach niestabilnych, gdzie statyw z niwelatorem mogą być narażone na ciągłe drgania.

Dostępność: średnia ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

1 340,00 zł

szt.

Niwelator optyczny Nivel System N24x

Niwelator optyczny Nivel System N24x
Niwelator optyczny Nivel System N24x

Niwelator optyczny Nivel System N24x to instrument do bardzo precyzyjnych pomiarów różnic wysokości. Niwelator wyposażono w wysokiej jakości optykę gwarantującą bardzo dobrą jakość obrazu (czytelny obraz). Instrument jest odporny na pył i wodę, co umożliwia pracę w ciężkich warunkach – podczas deszczu czy w środowisku mocno zapylonym.

Dostępność: średnia ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

1 316,00 zł

szt.

Niwelator optyczny Topcon AT-B3A

Niwelator optyczny Topcon AT-B3A
Niwelator optyczny Topcon AT-B3A

Niwelator optyczny Topcon AT-B3A to instrument do precyzyjnych pomiarów różnic wysokości. Produkowany przez japońską firmę z ponad 80 letnim doświadczeniem - niwelator wyposażono w wysokiej jakości optykę, zabezpieczoną przed zaparowaniem i gwarantującą bardzo dobrą jakość obrazu. Magnetyczny kompensator umożliwia wykonywanie pomiarów na terenach niestabilnych, gdzie statyw z niwelatorem mogą być narażone na ciągłe drgania.

Dostępność: średnia ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

2 816,00 zł

szt.

Niwelator optyczny Topcon AT-B4A

Niwelator optyczny Topcon AT-B4A
Niwelator optyczny Topcon AT-B4A

Niwelator optyczny Topcon AT-B4A, będący następcą bardzo popularnego modelu na naszym rynku Topcon AT-B4 należy do grupy instrumentów o doskonałym stosunku jakości do ceny. Jest jednym z najpopularniejszych i najczęściej nabywanych niwelatorów optycznych w Polsce. Instrument wyposażono w wysokiej jakości optykę, zabezpieczoną przed zaparowaniem i gwarantującą bardzo dobrą jakość obrazu.

Dostępność: średnia ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

1 586,00 zł

szt.

Niwelatory optyczne, są to instrumenty geodezyjne służące do pomiaru różnicy wysokości (niwelacji) pomiędzy punktami pomiarowymi. Obecnie prawie wyłącznie używa się niwelatorów automatycznych wyposażonych w automatyczny kompensator osi celowej.

Współczesne niwelatory optyczne

Współczesne niwelatory optyczne to bardzo precyzyjne instrumenty, wyposażone w wysokiej jakości optykę dającą bardzo czytelny obraz oraz w magnetyczny kompensator, którego zadaniem jest bieżąca korekcja przebiegu wiązki światła wpadającego do lunety, umożliwiający wykonywanie pomiarów w terenie niestabilnym (np. na placu budowy, na którym pracuje ciężki sprzęt), gdzie urządzenie narażone jest na ciągłe drgania.

Standardowo niwelator optyczny wyposażony jest w lunetę o kilkudziesięciokrotnym powiększeniu, składającą się z okularu, obiektywu, soczewki ogniskującej i płytki ogniskowej z naniesionym na nią krzyżem nitek oraz wspomniany kompensator, który w poziomie utrzymuje oś celową. W większości produkowanych obecnie niwelatorów optycznych stosuje się magnetycznie tłumione kompensatory, które zbudowane są z wahadła poruszającego się pomiędzy dwoma magnesami. Konstrukcję niwelatora uzupełniają śruby nastawcze służące do zgrubnego wypoziomowania instrumentu przed rozpoczęciem pomiaru. Niwelator montuje się na statywie geodezyjnym.

Dokładność niwelatora optycznego

O dokładności niwelatora optycznego decyduje kilka parametrów. Należą do nich:

  • średnica obiektywu
  • powiększenie lunety
  • rozdzielczość optyczna
  • pole widzenia
  • jasność obiektywu
  • minimalna ogniskowa

Te parametry decydują, czy dany niwelator zaliczyć możemy do profesjonalnych niwelatorów geodezyjnych, czy do niwelatorów budowlanych. Trzeba przy tym zaznaczyć, że obecnie używane w budownictwie niwelatory optyczne niewiele ustępują pod względem jakości pomiaru wysokoprofesjonalnym urządzeniom wykorzystywanym przez geodetów.

Niwelatory optyczne w ofercie sklepu internetowego PRO-MASZ

Sklep internetowy PRO-MASZ oferuje szeroki wachlarz instrumentów pomiarowych, takich wiodących marek, jak Nivel System oraz Topcon. Wszystkie oferowane niwelatory optyczne cechuje wysoka jakość układu optycznego, wygoda obsługi i najwyższa jakość wykonania, gwarantująca trwałość i wytrzymałość na ciężkie warunki pracy. Wysokiej jakości komponenty niwelatorów zapewniają bezproblemową pracę nawet w najtrudniejszych warunkach - w zapylonych pomieszczeniach, czy w otoczeniu ciężkich maszyn.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl