Tsurumi 50SQ2-2.4 – Pompa zatapialna nierdzewna do cieczy agresywnych pH 4–10, 3-fazowa 400V, 0,4 kW, podnoszenie 10,5 m, 2 cale
Wystaw opinię o produkcie
Kod produktu: TSURUMI-50SQ2-2-4
Opis
Tsurumi 50SQ2-2.4 to nierdzewna pompa zatapialna na 400 V do ścieków podczyszczonych, wody czystej i cieczy lekko agresywnych w zakresie pH 4–10 — części mające kontakt z cieczą są ze stali nierdzewnej 304/316, gumy i tworzywa. Tłoczenie górą z przepływem wokół silnika: pompowana ciecz chłodzi silnik, więc pompa może długo pracować przy niskim poziomie wody (W1 = 60 mm). Parafina ciekła w komorze olejowej dopuszcza ją do przemysłu spożywczego i akwakultury. Silnik 0,4 kW / 400 V, prąd znamionowy 1,2 A. Króciec 50 mm (2"), maksymalna wydajność 240 l/min (14,4 m³/h), maksymalne podnoszenie 10,5 m, przelot ciał stałych 6 mm. Masa 10,5 kg, kabel 10 m, zanurzenie do 20 m. Pełna charakterystyka Q-H, straty w przewodzie i dobór zasilania — niżej na karcie.
Co to jest i do czego służy
Seria SQ to u Tsurumi przenośna pompa zatapialna ze stali nierdzewnej, odporna na korozję, przeznaczona do ścieków podczyszczonych i wody czystej. „Podczyszczonych”, bo przelot ciał stałych wynosi tylko 6 mm: to pompa do cieczy po kracie lub sicie i do wody czystej, a nie do ścieków surowych z włóknem. Jej przewagą jest materiał: części mające kontakt z cieczą są ze stali nierdzewnej 304/316, gumy i tworzywa, a zakres pH to 4–10.
Konstrukcja jest przepływowa, z tłoczeniem górą: pompowana ciecz opływa silnik i cały czas go chłodzi. Producent podaje wprost, że dzięki temu pompa może długo pracować przy niskim poziomie cieczy — najniższy poziom pracy W1 wynosi 60 mm. Przy opróżnianiu zbiornika do dna i przy pracy z minimalnym zalaniem to jest istotna różnica w porównaniu z pompami, które chłodzi tylko otaczająca je ciecz.
Materiały wg karty katalogowej: kadłub pompy ze stali kwasoodpornej EN-X5CrNiMo17-12-2 (AISI 316), rama silnika i wał ze stali nierdzewnej EN-X5CrNi18-10 (AISI 304), płyta ssawna ze staliwa nierdzewnego G-X6CrNi18-9, korpus spiralny z gumy (kauczuk butadienowy BR + kauczuk naturalny), wirnik wirowy z tworzywa wzmacnianego włóknem szklanym. Uszczelnienie wału to podwójne uszczelnienie mechaniczne z węglika krzemu (SiC) w kąpieli olejowej, a olejem smarnym jest parafina ciekła — producent wymienia przez to przemysł spożywczy i akwakulturę. Silnik indukcyjny 2-biegunowy IP68, izolacja klasy E, wbudowany wyłącznik termiczny, zanurzenie do 20 m, kabel 10 m.
50SQ2-2.4 to trójfazowa wersja 0,4 kW: 400 V, prąd znamionowy zaledwie 1,2 A, 240 l/min i do 10,5 m podnoszenia, masa 10,5 kg. Hydraulikę ma taką samą jak jednofazowa 50SQ2-2.4S. Wersję 400 V bierze się tam, gdzie jest zasilanie siłowe — w zakładzie, oczyszczalni, hodowli, na hali — bo silnik trójfazowy nie ma kondensatora i startuje bezpośrednio. Gdy potrzebne jest wyższe tłoczenie, właściwa jest 50SQ2-2.75 (0,75 kW, do 14,5 m).
Dane techniczne
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Producent / model | Tsurumi (Japonia) / 50SQ2-2.4 (seria SQ — nierdzewne pompy do cieczy lekko agresywnych) |
| Typ | pompa zatapialna nierdzewna, wirnik wirowy (vortex), tłoczenie górą z przepływem wokół silnika |
| Ciecz / temperatura | ścieki podczyszczone (po kracie lub sicie), woda czysta, ciecze lekko agresywne; 0–40 °C |
| Zakres pH | 4–10 |
| Króciec tłoczny | 50 mm (2") |
| Przyłącze tłoczne | złącze węża |
| Maksymalna wydajność | 240 l/min = 14,4 m³/h |
| Maksymalne podnoszenie | 10,5 m |
| Maksymalny przelot ciał stałych | 6 mm |
| Maksymalna zawartość części stałych | 3 % (wg cennika producenta 2026) |
| Praca automatyczna | nie — praca ręczna albo z zewnętrznym sterowaniem poziomu |
| Moc silnika | 0,4 kW |
| Zasilanie | 3-fazowe 400 V / 50 Hz |
| Prąd znamionowy | 1,2 A |
| Obroty | 2781 obr/min |
| Silnik | indukcyjny, 2-biegunowy, IP68, izolacja klasy E (to temperatura dopuszczalna dla uzwojenia, nie dla pompowanej cieczy — ta wynosi 0–40 °C) |
| Rozruch | bezpośredni (DOL) |
| Zabezpieczenie silnika | wbudowany wyłącznik termiczny (circle thermal cut-out) |
| Kabel zasilający | NSSHÖU 4 × 1,5 mm², 10 m |
| Maksymalne zanurzenie | 20 m |
| Masa sucha | 10,5 kg |
| Wymiary | H 262 / B 364 / A 180 / A1 125 mm (H — wysokość korpusu, B — wysokość całkowita z króćcem, A — średnica korpusu) (wg rysunku wymiarowego producenta) |
| Poziomy wody | W1 60 mm — najniższy poziom wody przy pracy |
| Wirnik | wirowy (vortex), tworzywo wzmacniane włóknem szklanym |
| Korpus spiralny / płyta ssawna / kadłub pompy | guma (kauczuk butadienowy BR + kauczuk naturalny) / staliwo nierdzewne G-X6CrNi18-9 (DIN) / stal nierdzewna kwasoodporna EN-X5CrNiMo17-12-2 (AISI 316) |
| Rama silnika | stal nierdzewna EN-X5CrNi18-10 (AISI 304) |
| Wał | stal nierdzewna EN-X5CrNi18-10 (AISI 304) |
| Uszczelnienie | podwójne uszczelnienie mechaniczne w kąpieli olejowej, węglik krzemu (SiC) |
| Łożyska | kulkowe, zakryte |
| Olej w komorze uszczelnienia | parafina ciekła (wg opisu serii producenta) |
| Maksymalna sprawność | 44,4 % |
Dane z karty katalogowej producenta dla modelu 50SQ2-2.4 (Tsurumi Europe) i ze strony serii SQ (tsurumi.eu). Wymiary i poziomy wody — z rysunków wymiarowych producenta; zawartość części stałych — z cennika Tsurumi 2026. Stan na listopad 2026.
Charakterystyka Q-H — ile wody przy jakim podnoszeniu
To jest tabela, której najczęściej brakuje w sklepach, a która decyduje o tym, czy pompa nadaje się do Twojej roboty. 240 l/min pompa daje przy podnoszeniu bliskim zeru; im wyżej trzeba podnieść ciecz, tym wydajność jest mniejsza. Wartości poniżej odczytaliśmy z krzywej wydajności producenta dla 50SQ2-2.4:
| Wydajność | Wydajność | Podnoszenie (wysokość słupa wody) |
|---|---|---|
| 0 l/min | 0,0 m³/h | 10,5 m |
| 25 l/min | 1,5 m³/h | 10,3 m |
| 50 l/min | 3,0 m³/h | 9,8 m |
| 75 l/min | 4,5 m³/h | 9,2 m |
| 100 l/min | 6,0 m³/h | 8,4 m |
| 125 l/min | 7,5 m³/h | 7,5 m |
| 150 l/min | 9,0 m³/h | 6,4 m |
| 175 l/min | 10,5 m³/h | 5,2 m |
| 200 l/min | 12,0 m³/h | 3,7 m |
| 225 l/min | 13,5 m³/h | 2,1 m |
| 240 l/min | 14,4 m³/h | 1,0 m |
Odczyt z krzywej wydajności producenta (karta katalogowa 50SQ2-2.4, Tsurumi Europe), wartości orientacyjne. Rzeczywisty punkt pracy zależy dodatkowo od średnicy i długości przewodu tłocznego oraz od kolan i złączek na trasie — straty w przewodzie policzyliśmy w osobnej tabeli niżej.
Krzywa wydajności producenta

Wykres producenta: oś pozioma — wydajność (l/min i m³/h), oś pionowa — podnoszenie (m).
Straty ciśnienia w wężu i rurociągu
Pompa nie wie, jak długi masz przewód tłoczny — ale każdy metr przewodu zabiera jej część podnoszenia. Ciecz płynąc przez rurę traci energię na tarcie o ścianki, a ta strata rośnie z kwadratem prędkości przepływu. Dlatego dwa razy węższy przewód przy tym samym przepływie nie kosztuje dwa razy więcej, tylko kilkanaście razy więcej. Tabela podaje, ile metrów podnoszenia dokłada każde 10 m przewodu przy danym przepływie:
| Wydajność | Przewód 50 mm (2") | Przewód 80 mm (3") |
|---|---|---|
| 100 l/min | 0,18 m | 0,02 m |
| 200 l/min | 0,63 m | 0,06 m |
Wyliczenie Pro-Masz wzorem Hazena-Williamsa (C = 140) dla przewodu gładkiego i czystej wody. To nie jest dana producenta pompy. Kolana, trójniki, złączki, zawór zwrotny i kosz ssawny dokładają osobno — w praktyce liczy się je jako dodatkowe metry długości przewodu. Wąż karbowany albo zagnieciony daje straty wyraźnie wyższe niż z tabeli. Gładka rura PVC lub PE daje straty zbliżone do tabeli.
Policzone na tej pompie
Przy 100 l/min i 40 m przewodu 2" (czyli w średnicy króćca pompy) dolicz do podnoszenia około 0,7 m. Krzywa producenta daje przy tym przepływie 8,4 m, więc na różnicę poziomów zostaje około 7,7 m. Przejście na przewód 3" obniża stratę do 0,1 m i zostaje około 8,3 m — 0,6 m podnoszenia odzyskane za samą zmianę średnicy.
Stąd praktyczna zasada: przy dłuższej trasie nigdy nie schodź poniżej średnicy króćca pompy, a przy trasie powyżej 50 m rozważ przewód o rozmiar większy z redukcją przy pompie. Wąż jest wielokrotnie tańszy niż większa pompa.
Zasilanie, zabezpieczenie i agregat
Pompa jest trójfazowa: 400 V / 50 Hz, prąd znamionowy 1,2 A, moc silnika 0,4 kW. Fabryczny kabel ma 10 m i jest częścią konstrukcji pompy — nie skraca się go ani nie przedłuża na złączkach w wodzie.
Gniazdo i zabezpieczenie
- Pod względem obciążenia ciągłego (1,2 A) wystarcza gniazdo siłowe CEE 16 A, 5-bieg., 400 V. 16 A to najmniejsze typowe gniazdo siłowe na budowie.
- Zabezpieczenie dobiera się do prądu znamionowego silnika, a nie do gniazda: wyłącznik silnikowy z nastawą ustawioną na 1,2 A albo wyłącznik nadprądowy o charakterystyce C, która znosi prąd rozruchowy.
- Tsurumi ma w osprzęcie wtyczki z zabezpieczeniem silnika (CEE 16 A i 32 A, IP44 / IP54 / IP67) z nastawą prądową dobieraną do modelu, także w wersjach z przyłączem pływaka i przełącznikiem HAND/AUTO. To najprostszy sposób, żeby pompa miała własne zabezpieczenie niezależnie od tego, do czego ją wepniesz.
- Sprawdź kierunek wirowania po podłączeniu. Przy odwrotnej kolejności faz pompa kręci w drugą stronę, tłoczy znacznie słabiej i szybciej się grzeje.
- Silnik ma wbudowane zabezpieczenie termiczne, ale ono chroni uzwojenie przed przegrzaniem, a nie instalację przed zwarciem — zewnętrzne zabezpieczenie i tak jest potrzebne.
Przekrój przewodu przy dłuższym zasilaniu
| Przekrój żyły | Maksymalna długość zasilania |
|---|---|
| 1,5 mm² | do ok. 490 m |
| 2,5 mm² | do ok. 820 m |
| 4,0 mm² | do ok. 1310 m |
| 6,0 mm² | do ok. 1970 m |
Wyliczenie Pro-Masz ze wzoru na spadek napięcia w obwodzie trójfazowym (ΔU = √3 × I × L × ρ / S, ρ = 0,0175 Ω × mm²/m) przy prądzie znamionowym 1,2 A i kryterium 3 % spadku napięcia. To nasze wyliczenie, nie dana producenta pompy. Przekrój musi też spełniać warunek obciążalności prądowej i zabezpieczenia — przy rozruchu prąd jest wielokrotnie wyższy niż znamionowy, więc przekrój warto brać z zapasem, a bęben przedłużacza zawsze rozwijać do końca — zwinięty grzeje się i dokłada spadek napięcia.
Jaki agregat ją uciągnie
To jest silnik indukcyjny z rozruchem bezpośrednim (DOL). Przy takim rozruchu silnik pobiera przez ułamek sekundy wielokrotność prądu znamionowego — to jest fizyka silnika klatkowego, a nie wada tej pompy. Agregat, który ma tylko tyle mocy, ile wynosi moc silnika, przy rozruchu zapadnie się napięciowo i albo nie rozpędzi pompy, albo wyłączy się na zabezpieczeniu. Producent nie publikuje prądu rozruchowego dla tych modeli, więc dobór agregatu robi się z zapasem, a nie z kalkulatora.
Nasza rekomendacja (reguła praktyczna Pro-Masz, nie dana producenta): do pompy o mocy 0,4 kW bierz agregat trójfazowy o mocy pozornej co najmniej 2 kVA, a jeśli z tego samego agregatu ma jednocześnie iść cokolwiek innego (oświetlenie, zagęszczarka, elektronarzędzia) — 3–5 kVA. Zasada, którą stosujemy: moc pozorna agregatu w kVA to mniej więcej trzykrotność mocy silnika w kW przy rozruchu bezpośrednim.
Agregaty trójfazowe dobierzemy razem z pompą — mamy je w stałej ofercie i policzymy zapas pod Twój zestaw odbiorników. Zadzwoń: +48 602 647 847.
Do czego ta pompa, a do czego inna
Przy pompie do cieczy lekko agresywnych pierwsze pytanie brzmi: „czy w tej cieczy są ciała stałe”. Seria SQ wygrywa materiałem i pracą przy niskim poziomie, ale przelot ma 6 mm. Jeśli w cieczy jest włókno albo grubsza zawiesina, właściwa jest inna seria:
| SQ | PNI | PU / PUA | SFQ | |
|---|---|---|---|---|
| Do czego | ścieki podczyszczone, woda czysta, ciecze lekko agresywne | ścieki z drobnymi zanieczyszczeniami, praca automatyczna | ścieki surowe z włóknem i zawiesiną | ścieki agresywne, większe przepływy |
| Przelot ciał stałych | 6 mm | 10 mm | 35 mm (80PU21.5: 46 mm) | 6–23 mm |
| Zakres pH | 4–10 | 4–10 | 4–10 | 3–10 |
| Króciec | 50 mm | 50 mm | 50 i 80 mm | 50 i 80 mm |
| Zasilanie | 230 V (0,4 kW) lub 400 V | 230 V | 230 V lub 400 V | 400 V |
| Moc | 0,4–0,75 kW | 0,4 i 0,75 kW | 0,25–1,5 kW | 0,75–11 kW |
| Maks. podnoszenie | 10,5–14,5 m | 12 i 15,7 m | 6,6–15,2 m | 14,2–44 m |
| Kategoria u producenta | Drainage | Sewage | Sewage | Drainage |
- SQ — części mokre ze stali nierdzewnej 304/316, gumy i tworzywa, tłoczenie górą z chłodzeniem silnika pompowaną cieczą i W1 = 60 mm. Do cieczy po kracie lub sicie, wody czystej, hodowli ryb i przetwórstwa spożywczego (olej parafinowy). Ta sama hydraulika 0,4 kW jest w wersji 230 V i 400 V.
- PNI — automatyczna pompa ściekowa 230 V w tworzywie i stali nierdzewnej 304, przelot 10 mm, pływak w standardzie. Bierze się ją do przepompowni przydomowej, a nie do cieczy procesowych.
- PU / PUA — vortex 35 mm do ścieków surowych z włóknem i zawiesiną; tworzywo i stal nierdzewna, pH 4–10.
- SFQ — trójfazowe pompy do ścieków agresywnych o szerszym zakresie pH (3–10), od 0,75 do 11 kW i do 44 m podnoszenia. Gdy SQ ma za mało wydajności albo podnoszenia.
- Do wody z piaskiem (wykop, plac budowy) właściwe są żeliwne pompy odwodnieniowe, np. KTZ — mają pH 5–9 i nie są przewidziane do cieczy agresywnych.
Krótko: 50SQ2-2.4 jest właściwa, gdy potrzebna jest nierdzewna pompa do cieczy lekko agresywnej albo wody czystej przy zasilaniu 400 V i podnoszeniu do ok. 10 m. Przy cieczy z ciałami stałymi powyżej 6 mm SQ nie jest właściwym wyborem.
Zestawienie na podstawie kart katalogowych i tabel serii producenta (SQ, PNI, PU, SFQ, KTZ), stan na listopad 2026.
Cała seria SQ — który model wybrać
| Model | Zasilanie | Prąd znamionowy | Maks. wydajność | Maks. podnoszenie | Moc | Masa |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ▶ 50SQ2-2.4 | 3-fazowe 400 V | 1,2 A | 240 l/min (14,4 m³/h) | 10,5 m | 0,4 kW | 10,5 kg |
| 50SQ2-2.4S | 1-fazowe 230 V | 3 A | 240 l/min (14,4 m³/h) | 10,5 m | 0,4 kW | 10,5 kg |
| 50SQ2-2.75 | 3-fazowe 400 V | 2,2 A | 300 l/min (18,0 m³/h) | 14,5 m | 0,75 kW | 12 kg |
Dane z kart katalogowych producenta (Tsurumi Europe) i z tabeli serii SQ (tsurumi.eu), stan na listopad 2026. Cała seria: króciec 50 mm (złącze węża), przelot 6 mm, pH 4–10, temperatura 0–40 °C, zanurzenie do 20 m, kabel 10 m, W1 = 60 mm. Wszystkie trzy modele mamy w ofercie. Jak czytać oznaczenia: 50 — króciec 50 mm, 2.4 / 2.75 — moc 0,4 / 0,75 kW, S na końcu — wersja jednofazowa 230 V; bez litery S — trójfazowa 400 V.
Jak dobrać pompę do swojej roboty
- Sprawdź, co jest w cieczy. SQ ma przelot 6 mm — to pompa do cieczy podczyszczonej, wody czystej i procesowej. Ścieki z włóknem i zawiesiną — vortex PU; woda z piaskiem — pompy odwodnieniowe.
- Sprawdź pH i skład chemiczny. Producent podaje dla SQ zakres pH 4–10, a części mokre są ze stali 304/316, gumy i tworzywa. Przy cieczy spoza tego zakresu albo z rozpuszczalnikami zapytaj nas przed zakupem — dobieramy na podstawie karty charakterystyki cieczy.
- Policz różnicę poziomów. Od lustra cieczy do miejsca zrzutu — w metrach pionu, nie po długości przewodu.
- Dolicz opory przewodu z tabeli wyżej i zapas na kolana, złączki i zawór zwrotny. Suma to realne podnoszenie, które pompa musi pokonać.
- Sprawdź w tabeli Q-H, ile pompa daje przy tej wartości. „240 l/min” to wydajność przy podnoszeniu bliskim zeru.
- Wybierz zasilanie. 0,4 kW jest w wersji 230 V (50SQ2-2.4S, 3 A) i 400 V (50SQ2-2.4, 1,2 A); 0,75 kW tylko na 400 V (50SQ2-2.75, 2,2 A).
- Zdecyduj o sterowaniu. SQ nie ma pływaka — do pracy automatycznej wpina się ją w zewnętrzny wyłącznik pływakowy albo sterowanie poziomu.
- Dobierz wąż. Króciec 50 mm (2") ze złączem węża. Wąż w średnicy króćca albo większy — nigdy mniejszy.
Obsługa i serwis
- Kontroluj olej w komorze uszczelnienia. Zmętniały albo z wodą oznacza, że dolne uszczelnienie zaczyna przepuszczać — czas na serwis, zanim ciecz dojdzie do silnika. Przy wymianie stosuj ten sam rodzaj oleju (parafina ciekła) — od niego zależy przydatność pompy do fontann, akwakultury i przetwórstwa spożywczego.
- Pilnuj minimalnego poziomu cieczy. Najniższy poziom pracy W1 to 60 mm nad dnem. Praca na sucho niszczy uszczelnienie szybciej niż jakiekolwiek zanieczyszczenie cieczy.
- Do pracy automatycznej pompę wpina się w zewnętrzny wyłącznik pływakowy albo sterowanie poziomu — sama pompa pływaka nie ma.
- Nie stawiaj pompy na mulistym dnie. Na podstawce, płycie albo kracie zasysa mniej osadu i żyje dłużej.
- Zatrzymaj ciała stałe większe niż przelot (6 mm) — kamienie, gruz, tworzywo — koszem albo kratą przed pompą.
- Po pracy w cieczy agresywnej albo z osadem przepłucz pompę czystą wodą. Zaschnięty osad w komorze wirnika przyspiesza zużycie i potrafi zablokować wirnik przy następnym starcie.
- Kabla nie skracaj i nie przedłużaj na złączkach w wodzie — 10 m fabrycznego przewodu to element konstrukcji pompy. Pompę wyjmuje się za uchwyt albo linkę, nigdy za kabel.
- Sprawdzaj zakres pH cieczy. Producent podaje dla tej pompy 4–10. Poza tym zakresem najpierw zużywają się uszczelnienia i elementy metalowe.
- Części zamienne Tsurumi i serwis zapewniamy w Polsce.
Najczęstsze pytania (FAQ)
Ile ta pompa naprawdę da wody przy podnoszeniu 5 m?
Według krzywej producenta przy 5 m podnoszenia 50SQ2-2.4 daje około 180 l/min (10,8 m³/h). Wartość 240 l/min z nagłówka dotyczy podnoszenia bliskiego zeru — dlatego na tej karcie jest pełna tabela Q-H, a nie jedna liczba. Do tego trzeba jeszcze doliczyć straty w przewodzie.
Do jakich cieczy agresywnych się nadaje?
Producent podaje dla serii SQ zakres pH 4–10 i przeznaczenie: ścieki podczyszczone i woda czysta. Części mające kontakt z cieczą są ze stali nierdzewnej 304/316 (kadłub EN-X5CrNiMo17-12-2), gumy i tworzywa wzmacnianego włóknem szklanym, uszczelnienie wału z węglika krzemu. Temperatura cieczy 0–40 °C. Przy cieczy chemicznej spoza tego opisu dobieramy pompę na podstawie karty charakterystyki — zapytaj przed zakupem.
Czy przepompuje ścieki z szamba albo kanalizacji?
Nie jest do tego przeznaczona. Przelot ciał stałych to 6 mm — producent przeznacza SQ do ścieków podczyszczonych (po kracie lub sicie) i wody czystej. Do ścieków surowych z włóknem i zawiesiną właściwy jest vortex z przelotem 35 mm (seria PU) albo, przy pracy automatycznej z gniazdka, PNI.
Czy jest wersja na 230 V?
To silnik trójfazowy 400 V / 50 Hz, prąd znamionowy 1,2 A — gniazdo siłowe CEE 16 A, 5-bieg., 400 V wystarcza. Jeśli na miejscu jest tylko 230 V, ta sama hydraulika jest w 50SQ2-2.4S (3 A).
Jak nisko odpompuje ciecz?
Najniższy poziom pracy W1 wynosi 60 mm nad dnem. Producent podkreśla, że dzięki tłoczeniu górą i przepływowi cieczy wokół silnika SQ może długo pracować przy niskim poziomie cieczy — silnik chłodzi pompowana ciecz, a nie tylko ta, w której stoi pompa.
Ile metrów podnoszenia zabiera mi wąż albo rura?
Przy przewodzie w średnicy króćca niewiele: przy 100 l/min i 40 m przewodu 2" nasze wyliczenie daje 0,7 m straty. Strata rośnie jednak bardzo szybko przy przewodzie węższym niż króciec, przy większym przepływie i na długiej trasie z kolanami — dlatego nie redukuj średnicy za pompą. Pełna tabela dla tej pompy jest w sekcji „Straty ciśnienia w wężu i rurociągu”. Straty liczymy wzorem Hazena-Williamsa (C = 140) dla przewodu gładkiego; to nasze wyliczenie, nie dana producenta.
Jaki agregat uciągnie tę pompę?
Silnik trójfazowy z rozruchem bezpośrednim pobiera przy starcie wielokrotność prądu znamionowego (1,2 A), a producent nie publikuje prądu rozruchowego dla tego modelu. Nasza reguła praktyczna: co najmniej 2 kVA, a przy innych odbiornikach na tym samym agregacie 3–5 kVA (agregat trójfazowy). To jest nasza rekomendacja, nie dana producenta pompy.
Czy pompa może pracować automatycznie?
Sama pompa nie ma pływaka. Do pracy automatycznej wpina się ją w zewnętrzny wyłącznik pływakowy albo sterowanie poziomu — dobierzemy je razem z pompą.
Jak głęboko można ją zanurzyć?
Do 20 m — tyle wynosi dopuszczalne zanurzenie wg karty katalogowej. Kabel ma 10 m, więc przy głębszej instalacji połączenie z przewodem zasilającym robi się w skrzynce powyżej lustra cieczy. Kabla nie przedłuża się na złączkach w wodzie.
Jaka jest gwarancja i serwis?
Gwarancja zgodnie z warunkami producenta. Serwis i części zamienne Tsurumi zapewniamy w Polsce.
Dostawa, serwis i doradztwo
Wysyłka w 48 h, faktura VAT, leasing i raty. Jeśli nie masz pewności, czy przy Twoim podnoszeniu, długości przewodu i rodzaju cieczy właściwa będzie 50SQ2-2.4, czy inny model — zadzwoń: +48 602 647 847 lub napisz: biuro@pro-masz.pl. Policzymy realny punkt pracy razem ze stratami w przewodzie i dobierzemy agregat, jeśli na miejscu nie ma sieci. Serwis i części zamienne Tsurumi zapewniamy w Polsce.
Opinie
Jeśli dodałeś/-aś recenzję, a nie pojawiłą się na liście, być może oczekuje na moderację.

