Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Producenci

Zagęszczarki gruntu

Zagęszczarki gruntu

Zagęszczarki gruntu są jedną z kluczowych pozycji w ofercie firmy PRO-MASZ. Nasza firma specjalizuje się w produkcji i dystrybucji zagęszczarek gruntu renomowanych światowych marek. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziecie zagęszczarki takich marek jak Dynamic, Weber i Enar.

Zagęszczarki gruntu to popularne i często stosowane w budownictwie i drogownictwie maszyny służące do zagęszczania podłoża. Zasadniczym elementem roboczym tych urządzeń jest wibrująca metalowa płyta, połączona z układem wibracyjnym, zbudowanym z wałków mimośrodowych. Cały układ napędzany jest silnikiem spalinowym lub elektrycznym.

Szeroki wachlarz zastosowań sprawia, że zagęszczarki gruntu są szeroko wykorzystywane między innymi do naprawy dróg, zagęszczania podłoża pod posadzki, czy fundamenty, kładzenia kostki brukowej, chodnikowej itp.

Podział zagęszczarek gruntu

Zagęszczarki możemy podzielić według zastosowanej jednostki napędowej na:

  • spalinowe (benzynowe, diesla)
  • elektryczne

Ze względu na sposób obsługi i charakter wykonywanych prac zagęszczarki możemy podzielić na:

  • zagęszczarki jednokierunkowe (prowadzone ręcznie)
  • zagęszczarki rewersyjne (samoprzesuwne)

Zagęszczarki jednokierunkowe

Zagęszczarki jednokierunkowe stosowane są przy robotach niewymagających dużego nakładu pracy. Ze względu na to, że są one prowadzone ręcznie, zwykle ich masa jest mniejsza i zawiera się w przedziale od 60 do 130 kilogramów. Tego typu maszyny świetnie nadają się do takich prac, jak ubijanie piasku, żwiru, grysu, drobne remonty dróg, zagęszczanie wykopów pod fundamenty, czy utwardzanie podsypki pod kostkę brukową.

Obsługa tych maszyn wymaga ręcznego przesuwania urządzenia przez operatora, więc komfort pracy z zagęszczarką odgrywa tu niebagatelną rolę. Firma PRO-MASZ oferuje zagęszczarki jednokierunkowe o wysokiej kulturze pracy, łatwym rozruchu, niskim poziomie drgań, wyposażone w niezawodne silniki spalinowe lub elektryczne.

Zagęszczarki rewersyjne

Do większych i bardziej wymagających robót służą zagęszczarki rewersyjne zwane samoprzesuwnymi, które są maszynami cięższymi. Praca z tymi maszynami polega na tym, że operator nadaje zagęszczarce kierunek, a dalszy ruch, pod wpływem drgań maszyny, odbywa się samoczynnie.

W ofercie sklepu internetowego PRO-MASZ znajdziecie zagęszczarki rewersyjne o masie nawet do 900 kg. Są one wyposażone w silniki wyposażone takich renomowanych marek jak Honda, Yanmar, czy Hatz.

Zagęszczarki w ofercie sklepu internetowego PRO-MASZ

Tak, jak nasi klienci, jesteśmy profesjonalistami i wiemy jaka jest specyfika pracy w drogownictwie, czy na budowie. Jesteśmy świadomi tego, że z powodu zepsutej maszyny stoi zwykle cały odcinek robót. Z tego względu szczególny nacisk kładziemy na niezwłoczną realizację zamówień. Aby skrócić przestój spowodowany awarią sprzętu, zakupione u nasz maszyny w ciągu 24 godzin dostarczamy we wskazane miejsce.

Nasi klienci mogą wybierać spośród blisko 50 modeli zagęszczarek takich marek jak Dynamic, Weber i Enar o różnorodnych parametrach i w różnych cenach, co z pewnością pozwoli dobrać odpowiednią do indywidualnych wymagań maszynę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl