Opcje przeglądania
Producent
Cena
Producenci

Wibratory przyczepne (elektrowibratory)

Wibrator przyczepny Dynamic CVM-1200/3

Wibrator przyczepny Dynamic CVM-1200/3
Wibrator przyczepny Dynamic CVM-1200/3

Wibrator przyczepny elektrowibrator trójfazowy Dynamic CVM-1200/3 to przede wszystkim wysoka jakość elementów, zastosowanie odpowiednich łożysk, staranność wykonania i montażu. Na czopach końcowych wału silnika zamocowane są mimośrodowo niewyważone masy. W czasie pracy elektrowibratora wirujące masy wywołują drgania całego wibratora. Drgający elektrowibrator wprawia z kolei w drgania elementy, do których jest zamocowany. W urządzeniu istnieje możliwość regulacji przeciwwag.

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 1 600,00 zł
szt.

Wibrator przyczepny Dynamic CVM-700/3

Wibrator przyczepny Dynamic CVM-700/3
Wibrator przyczepny Dynamic CVM-700/3

Elektrowibrator trójfazowy 1,1 kW  Dynamic CVM-700/3. Na czopach końcowych wału silnika zamocowane są mimośrodowo niewyważone masy. W czasie pracy elektrowibratora wirujące masy wywołują drgania całego wibratora.Drgający elektrowibrator wprawia z kolei w drgania elementy, do których jest zamocowany. W urządzeniu istnieje możliwość regulacji przeciwwag.

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 1 450,00 zł
szt.

Charakterystyka wibratorów przyczepnych

Wibratory przyczepne (elektrowibratory) są to wibratory zewnętrzne, które są często wykorzystywane w budownictwie, szczególnie na większych budowach, z uwagi na swoją uniwersalną funkcjonlaność. Używa się ich w ten sposób, że są one mocowane do stołu wibracyjnego, do którego z kolei mocowana jest forma do wykonywania drobnych elementów betonowych. Innym sposobem zastosowania wibratora przyczepnego jest mocowanie na zewnątrz szalunku w celu zagęszczenia betonu. W tym drugim przypadku spełniają one podobną rolę, jak wibratory pogrążalne, z tą jednak różnicą, że zagęszczają całą masę betonową, a nie tylko pojedyncze miejsce. Dzięki temu można zagęszczać masę betonową w miejscach niedostępnych dla wibratora pogrążalnego.

Oczywiście to nie wszystkie możliwe zastosowania elektrowibratorów. Są one również często stosowane do napędzania różnego rodzaju podajników, przenośników i przesiewaczy wibracyjnych. Pracując w parach o przeciwbieżnych obrotach, wytwarzają liniowy, lub kołowy wektor siły wymuszającej wykorzystywany właśnie we wspomnianych urządzeniach.

Zalety wibratorów przyczepnych

Typowy wibrator przyczepny składa się z silnika elektrycznego, jedno- lub trójfazowego, na wale którego zamontowane są masy niewyważone. Właśnie ze względu na swoją budowę elektrowibratory nazywane są często wibratorami bezwładnościowymi.

Wygoda korzystania z wibratorów przyczepnych, ich uniwersalność i ekonomiczność użytkowania sprawiają, że są one chetnie wykorzystywane na budowach różnego typu. Nie wymagają one wielu prac konserwatorskich i nie mają dużego poboru energii. Można je szybko uruchomić i łatwo wdrożyć do pracy zarówno przy szalunkach traconych, jak i lekkich i ciężkich szalunkach betonowych. Mogą być montowane zarówno do szalunków drewnianych, jak i szalunków stalowych.

Oczywiście konieczny jest odpowiedni dobór parametrów elektrowibratora do wykonywanych robót. Nasza firma oferuje szeroką gamę wibratorów przyczepnych o różnej mocy, sile wymuszającej i obrotach, zarówno jednofazowych, jak i trójfazowych. Wśród oferowanych przez nas modeli naszej własnej marki Dynamic każdy z pewnością znajdzie urządzenie odpowiednie do swoich wymagań i wykonywanych prac. Również zakłady prefabrykacji elementów betonowych z pewnością znajdą tu coś dla swoich potrzeb.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty i zakupu elektrowibratora w sklepie internetowym PRO-MASZ.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl