Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
Producenci

Wibratory do betonu

Wibrator buławowy ENAR DINGO Wibrator buławowy ENAR DINGO
Producent: ENAR
Cena:

2 612,00 zł

szt.
zobacz więcej
Wibrator do betonu ENAR FOX Wibrator do betonu ENAR FOX
Producent: ENAR
Cena:

3 136,00 zł

szt.
zobacz więcej
Wibrator buławowy ENAR AVMU Wibrator buławowy ENAR AVMU
Producent: ENAR
Cena:

2 804,00 zł

szt.
zobacz więcej
Wibrator buławowy ENAR Back Pack Wibrator buławowy ENAR Back Pack
Producent: ENAR
Cena:

5 485,00 zł

szt.
zobacz więcej

Wibratory do betonu - buławowe (wgłębne)

Wibratory do betonu dystrybuowane przez firmę PRO-MASZ to urządzenia o wysokich parametrach jakości i dużej żywotności. W naszym sklepie internetowym oferujemy wibratory znanych i renomowanych marek, takich jak Dynamic, Weber, czy Enar. W ciągłej sprzedaży oferujemy kilkadziesiąt modeli wibratorów buławowych (wgłębnych).

Buławowe wibratory do betonu (zwane również wgłębnymi lub pogrążalnymi) to urządzenia przeznaczone do zagęszczania mieszanki betonowej. Ich użycie polega na zanurzeniu buławy w głąb masy mieszanki betonowej, co powoduje, dzięki wibracjom urządzenia, usunięcie z mieszanki betonowej powietrza, a także nadmiaru wody, a tym samym zwiększenie gęstości objętościowej betonu.

Wibratory do betonu wgłębne podzielić możemy na następujące rodzaje:

  • mechaniczne
  • częstotliwościowe
  • pneumatyczne

Wibratory mechaniczne

Wibratory mechaniczne składają się z napędu, buławy i wałka giętkiego (węża). Mogą być napędzane silnikiem elktrycznym lub spalinowym. W zależności od rodzaju wykonywanych prac mamy możliwość odpowiedniego doboru długości wałka i średnicy buławy.

Wibratory pneumatyczne

Wibratory pneumatyczne, w których drgania generowane są przez silnik mechaniczny napędzany sprężonym powietrzem. Również w tym przypadku wibrator składa się z buławy, napędu i węża.

Wibratory wysokiej częstotliwości

Wibratory wysokiej częstotliwości składają się z przetwornicy częstotliwości (najczęściej elektrycznej), buławy, posiadającej wbudowany silnik elektryczny, wywołujący wibracje i kabla zasilającego. Warto wspomnieć także o wibratorach bez wbudowanej przetwornicy - w tym przypadku osobno należy dokupić przetwornicę wysokiej częstotliwości.

Obecnie najczęściej wykorzystywane są wibratory częstotliwościowe. Warto zwrócić uwagę na wysokie standardy bezpieczeństwa, którym sprostać muszą wibratory do betonu, których operator narażony jest na niebezpieczeństwo przepięcia, zwarcia i przebicia. Urządzenia oferowane przez naszą firmę wyposażone są w inteligentną elektronikę zabezpieczającą operatora i sprzęt przed prądem uszkodzeniowym. Dzięki temu, że elastyczna elektronika toleruje duże wahania napięcia wejściowego możliwe jest podłącznie naszych urządzeń do agregatu prądotwórczego, przy zachowaniu sprawnego funkcjonowania wibratora i stabilnych obrotów.

W ofercie sklepu internetowego PRO-MASZ znajdziecie szeroką gamę wibratorów do betonu, a także akcesoriów do nich: buław, wałków giętkich, napędów spalinowych i elektrycznych. Zapraszamy do zakupów online.

Jaki wibrator wybrać do zagęszczania mieszanek betonowych?

Wibrator do betonu jest zaawansowanym specjalistycznym urządzeniem o wielu parametrach ważnych z punktu widzenia prac jakie prowadzimy więc jego wyboru powinniśmy dokonywać po dokładnym określeniu preferencji dotyczących rodzaju wykonywanych robót, rodzaju mieszanki betonowej i innych uwarunkowań technicznych. W zależności od tych uwarunkowań powinniśmy dobrać średnicę buławy, długość wałka elastycznego, rodzaj silnika i częstotliwość drgań.

Pamiętajmy, że od prawidłowości wykonania czynności wibrowania zależeć będzie trwałość realizowanej konstrukcji i jej późniejsza odporność na uszkodzenia.

Rodzaj silnika

W przypadku wibratorów mechanicznych wybierać będziemy pomiędzy silnikami elektrycznymi i spalinowymi. W miejscach, w których trudno o zapewniene odpowiedniej instalacji elektrycznej z pewnością sprawdzi się Wibrator buławowy ENAR Back Pack, w którym silnik spalinowy, umieszczony jest na specjalnym stelażu przypominającym plecak, dający operatorowi pełną swobodę operowania obiema rękami i pracy w miejscach o ograniczonym dostępie.

Jeśli chodzi o wibratory buławowe wysokiej częstotliwości z wewnętrznym silnikiem to ważny niewątpliwie jest dobór odpowiedniej przetwornicy częstotliwości.

Częstotliwść drgań

Częstotliwść drgań ma niebagatelny wpływ na wydajność i efektywność zagęszczania mieszanki betonowej. W naszym sklepie internetowym oferujemy urządzenia generujące od 12 do 18 tys. drgań na minutę.

Średnica buławy wibratora

Średnica buławy wibratorato ważny parametr, od którego zależy skuteczność procesu wibrowania. Dobieramy ją ze względu na spoistość betonu, wymiary szalunku oraz odstęp między formami. W sklepie internetowym PRO-MASZ oferujem szeroką gamę buław o średnicach od 25 mm do 58 mm.

Długość wałka

Długość wałka deyduje o tym na jaką głębokość uda nam się zanurzyć buławę w mieszance betonowej. Ma to szczególne znaczenie w przypadku praz związanych z budową słupów czy filarów. W naszym sklepie oferujemy szeroki wachlarz wałków o długościach dochodzących nawet do 16 metrów w przypadku wibratorów wysokiej częstotliwości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl