Jak utrzymać maszynę budowlaną w dobrym stanie technicznym?

Jak utrzymać maszynę budowlaną w dobrym stanie technicznym?

Jak utrzymać maszynę budowlaną w dobrym stanie technicznym?

Jak utrzymać maszynę budowlaną w dobrym stanie technicznym? Dzięki ciągłemu rozwojowi technologii, w życiu ludzi co chwila pojawiają się nowe rozwiązania.Mają one za zadanie ułatwić nam życie . Jednym z efektów postępu technologicznego są maszyny budowlane.W dzisiejszych czasach można spotkać niemalże na każdym placu budowy. Ułatwiają one pracę ludziom, którym robienie tego ręcznie zajęło by „wieki”. Wprawdzie sprzęt budowlany nie jest tani( od kilku do kilkuset tysięcy złotych) to przedsiębiorcy z wielką chęcią i przekonaniem decydują się na zakup.

Znaczenie i cena maszyn budowlanych powodują , że kondycja naszego sprzęty powinna być dla nas priorytetem ze względu na fakt, że poważne usterki usuwać mogą jedynie odpowiednio wykwalifikowani ludzie posiadający stosowny do tego sprzęt. Istotną rolę ma także czas naprawy maszyny gdyż najczęściej  jest on o wiele dłuższy niż mogliśmy sobie wyobrazić.

Maszyna w serwisie

maszyna budowlana

Maszyny budowlane są urządzeniami bardzo złożonymi, a przebieg ich serwisowania  z pewnością nie należy do najłatwiejszych. Samo znalezienie źródła problemu zajmuje serwisantom zazwyczaj kilka godzin.Tymczasem maszyna często jest ustawiona w sposób utrudniający dotarcie do niej. Zazwyczaj, wszelkich niezbędnych napraw dokonuje się na miejscu, jednak (zwłaszcza w przypadku poważnych awarii) znamy przypadki w których konieczne jest także transport maszyny do warsztatu wyposażonego w odpowiedni sprzęt.Cały ten proces jest bardzo kosztowny i złożony, jednakże daje nam okazję do skorzystania ze specjalistycznego sprzętu do diagnostyki, pozwalającego szybciej zidentyfikować problem.

Regularna konserwacja i serwis gwarancją żywotności

Celem serwisowania naszej maszyny jest stała kontrola nad stanem technicznym, ustalanie poziomu zużycia części i akcesoriów oraz usuwanie zaobserwowanych wad i usterek. Jeżeli chcemy aby nasz sprzęt cechował się bezawaryjnością i ciągłą gotowością do pracy musimy pamiętać o jego terminowym serwisowaniu i konserwacji. Kluczowych kwestii jest kilka.Najważniejsze z nich to: Wymiana olejów i filtrów, kontrola poziomu oleju, usuwanie zużytego oleju i zachowanie czystości. Podczas wymiany oleju musimy pamiętać aby sugerować się ilością przepracowanych przez maszynę roboczogodzin a nie datą ostatniej wymiany. Rzetelne i konsekwentne wykonywanie tych czynności uchroni nas przed wydawaniem pieniędzy w serwisach czy zakupem nowych maszyn.

Podobne wpisy