Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Producenci

 

 

Teodolity

Teodolit elektroniczy DT-5 Nivel System

Teodolit elektroniczy DT-5 Nivel System
Teodolit elektroniczy DT-5 Nivel System

Teodolit elektroniczny Nivel System DT-5 to precyzyjny, 5-sekundowy instrument pomiarowy, dzięki któremu można łatwo i szybko wyznaczyć kierunek, kąt czy określić spadek. Ten jeden z najważniejszych narzędzi pomiarowych na placu budowy, który charakteryzuje się dość rozbudowaną konstrukcją, jak na tego typu instrument. Model ten posiada m.in. dwustronne wyświetlacze, które podnoszą komfort pracy, jednoosiowy kompensator umożliwiający pracę w terenie o niestabilnym podłożu bez konieczności stałego kontrolowania poprawności spoziomowania czy pionownik laserowy, do ustawienia teodolitu na zadanym punkcie.

Dostępność: średnia ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

4 612,00 zł

szt.

Teodolit elektroniczy DT-2 Nivel System

Teodolit elektroniczy DT-2 Nivel System
Teodolit elektroniczy DT-2 Nivel System

Teodolit elektroniczny Nivel System DT-2 to precyzyjny, 2-sekundowy instrument pomiarowy, dzięki któremu można łatwo i szybko wyznaczyć kierunek, kąt czy określić spadek. To jeden z najważniejszych narzędzi pomiarowych na placu budowy, który charakteryzuje się dość rozbudowaną konstrukcją, jak na tego typu instrument. Model ten posiada m.in. dwustronne wyświetlacze, które podnoszą komfort pracy, jednoosiowy kompensator umożliwiający pracę w terenie o niestabilnym podłożu bez konieczności stałego kontrolowania poprawności spoziomowania czy pionownik laserowy, do ustawienia teodolitu na zadanym punkcie. Teodolit DT-2 jest odporny na trudne warunki atmosferyczne (IPX6), co sprawia, że jest przygotowany do pracy nawet w ulewnym deszczu. Pojemny akumulator pozwala na długi czas pomiarów w terenie.

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

4 858,00 zł

szt.

Teodolity są to instrumenty geodezyjne przeznaczone do pomiarów kątów poziomych i pionowych. Ich powstanie datuje się na XVI wiek. Obecnie wykorzystywane są głównie w budownictwie, przez budowlańców i geodetów. Obecnie na rynku spotkać można zarówno klasyczne teodolity optyczne, jak i, coraz częściej wykorzystywane, teodolity elektroniczne.

Każdy teodolit wyposażony jest w lunetę, obracającą się wraz z korpusem instrumentu wokół osi pionowej, co umożliwia swobodne i dokładne odczyty kierunków poziomych oraz odchyleń pionowych. W teodolitach optycznych do odczytu kierunku służy szklane koło poziome (tzw. limbus) natomiast w teodolitach elektronicznych odczytem kierunku zajmuje się układ elektroniczny. Za pomocą teodolitu, przy wykorzystaniu specjalnej łaty pomiarowej, można przeprowadzić również pomiar odległości.

Teodolity w ofercie sklepu internetowego PRO-MASZ

Sklep internetowy PRO-MASZ oferuje teodolity elektroniczne znanej marki Nivel System. Oferowane modele teodolitów charakteryzują się precyzyjnym i szybkim pomiarem połączonym z łatwością i prostotą obsługi. Zastosowany w instrumentach kompensator koła poziomego niweluje wstrząsy i wibracje generowane przez pracujące w pobliżu ciężkie maszyny. Wszechstronne zastosowanie, od pomiaru kątów, kierunków, spadków, wysokości itp., czyni teodolity urządzeniami niezbędnymi na każdej większej budowie. Wysoka jakość wykonania, solidna konstrukcja, a także pyło- i wodoszczelność sprawiają, że instrumentów tych używać można nawet w najcięższych warunkach na każdej budowie.

Teodolity - charakterystyka:

  • prostota obsługi
  • czytelne, dwustronne wyświetlacze
  • kompensator tłumienia drgań
  • wygodny pionownik laserowy
  • wysokiej jakości optyka
  • odporność na kurz i wodę
  • pojemny akumulator
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl