Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Producenci

Systemy kontroli pracy maszyn

Nivel System MC-1D laserowy system kontroli pracy maszyny

Nivel System MC-1D laserowy system kontroli pracy maszyny
Nivel System MC-1D laserowy system kontroli pracy maszyny

Nivel System MC-1D to laserowy system kontroli pracy maszyn budowlanych.

System składa się z czujnika laserowego, który odbiera sygnał z niwelatora laserowego i za pomocą wskaźników LED informuje operatora o bieżącej wysokość, na jakiej ma ustawić element roboczy (łyżkę, lemiesz).

 

Uniwersalne rozwiązanie dla wielu typów maszyn (spycharki, koparki, koparko-ładowarki)

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

4 292,00 zł

szt.

Topcon LS-B110 Pro laserowy system wskaźnikowy dla koparki - 1D

Topcon LS-B110 Pro laserowy system wskaźnikowy dla koparki - 1D
Topcon LS-B110 Pro laserowy system wskaźnikowy dla koparki - 1D

 

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

10 442,00 zł

szt.

Systemy kontroli pracy maszyn to zespoły urządzeń, dzięki którym możemy uniknąć problemów z niwelacją podczas wykonywania prac maszynami ziemnymi. Automatyzacja wchodzi szerokim frontem również na place budowy. W budownictwie, tak jak i w innych branżach, pojawiło się dążenie do zautomatyzowania jak największej liczby procesów technologicznych.

Podczas prac ziemnych największym problemem są pomiary geodezyjne. Dotychczas konieczne było zatrudnianie ekip geodezyjnych do bieżącego dokonywania pomiarów. Wiązało się to z dodatkowymi kosztami pracowniczymi i spowalniało prace budowlane.

Doskonałym antidotum na te problemy są systemy kontroli pracy maszyn (nazywane również automatycznymi systemami sterowania maszyn). Typowy system kontroli pracy maszyny składa się z niwelatora laserowego ustawionego w osi drogi, placu, boiska itp., który wyznacza płaszczyznę, będącą punktem odniesienia dla czujnika zainstalowanego na maszynie. Czujniki na maszynie pokazują aktualne położenie łyżki lub lemiesza względem płaszczyzny odniesienia. Operator maszyny za pomocą kolorowych diod otrzymuje proste instrukcje mówiące na jakiej wysokości znajduje się maszyna i w jakiej pozycji ustawić element roboczy (łyżkę lub lemiesz). Te same informacje mogą być wyświetlane przez odbiornik kabinowy, o który można system kontroli maszyn wzbogacić.

Systemy kontroli maszyn projektowane są jako zestawy mobilne, które można przed rozpoczęciem prac szybko zamontować na dowolnej maszynie, a po zakończeniu robót szybko zdemontować i schować do walizki.

Systemy kontroli maszyn w sklepie internetowym PRO-MASZ

Sklep internetowy PRO-MASZ oferuje systemy kontroli maszyn wiodących na rynku firm Topcon oraz Nivel System. Produkty tych producentów są uniwersalnym rozwiązaniem dla wielu typów maszyn - spycharek, koparek, koparko-ładowarek). Oferujemy systemy kontroli maszyn w różnych wariantach cenowych, od modeli tańszych do droższych modeli, w których komunikacja z czujnikami odbywa się bezprzewodowo.

Uzupełnieniem zestawów systemów kontroli maszyn są niwelatory laserowe również oferowane w naszym sklepie internetowym. Warto wspomnieć, że jeden niwelator może wyznaczać płaszyznę odniesienia dla wielu maszyn.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl