Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Producenci

Stopy wibracyjne

Stopa wibracyjna ENAR PH70H Stopa wibracyjna ENAR PH70H
Producent: ENAR
Cena:

10 701,00 zł

szt.
zobacz więcej
Stopa wibracyjna WEBER SRV 590 Stopa wibracyjna WEBER SRV 590
Producent: Weber
Cena:

10 970,00 zł

szt.
zobacz więcej
Stopa wibracyjna WEBER SRV620 Stopa wibracyjna WEBER SRV620
Producent: Weber
Cena:

11 699,00 zł

szt.
zobacz więcej

Stopy wibracyjne (ubijaki, skoczki)

Stopy wibracyjne, zwane również ubijakami lub skoczkami to maszyny drogowo-budowlane służące do ubijania i zagęszczania piachu, żwiru i innych kruszyw. Wraz z zagęszczarkami są podstawowymi, a jednocześnie najmniejszymi i najlżejszymi, maszynami stosowanymi w drogownictwie i pracach budowlanych. Obecnie z powodzeniem stosowane są również na mniejszych budowach znacząco skracając czas pracy i zastępując siłę ludzkich rąk. Najczęściej używane są w wykopach i miejscach o trudnym dostępie.

Działanie stopy wibracyjnej polega na uderzaniu ze znaczną siłą (12-14 kN) w podłoże, którym może być piach, żwir, czy nawet glina. Częstotliwość uderzeń wynosi 600-700 na minutę.

Stopy wibracyjne - charakterystyka

Stopy wibracyjne oferowane przez sklep internetowy PRO-MASZ charakteryzują się łatwością obsługi i odpornością na zużycie. Kluczowe elementy urządzenia wykonane zostały ze specjalnego stopu aluminium wzmocnionego hartowaniem termicznym. Maszyny wyposażone zostały w uznane na rynku, niezawodne, czterosuwowe silniki Honda z niską emisją spalin. Masywny i ergonomiczny uchwyt z załączonymi kółkami ułatwia załadunek i rozładunek z pojazdów.

Stopy wibracyjne oferowane przez PRO-MASZ, poza dużą wydajnością, cechuje także duży komfort obsługi. Niski poziom drgań na rękojeści i równomierna praca urządzenia sprawiają, że ich użytkowanie nie wymaga dużego wysiłku. Stopniowana dźwignia gazu pozwala na dostosowanie częstotliwości, siły uderzenia i amplitudy do zagęszczania różnych podłoży.

Warto zwrócić uwagę również na osprzęt jednostki napędowej, na który składają się: sensor olejowy, sprawdzający stan oleju silnikowego przy rozruchu i w czasie pracy i wyłącząjący silnik w przypadku zbyt małej ilości oleju, wielostopniowy system filtrowania powietrza z oddzielaczem cyklonowym, zabezpieczający silnik przed zanieczyszczeniami, pompa olejowa wspomagająca smarowanie korbowodu. Zastosowanie filtrów w zbiorniku i na przewodzie paliwowym sprawia, że paliwo dostarczone do silnika wolne jest od zanieczyszczeń, co znacząco przedłuża żywotność maszyny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl