Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Producenci

Lasery krzyżowe

Lasery krzyżowe - charakterystyka

Lasery krzyżowe, zwane również laserami liniowymi lub poziomicami laserowymi to instrumenty pomiarowe przeznaczone do wyznaczania linii pionowych i poziomych. Współczesne lasery krzyżowe emitują dwie lub więcej linie laserowe, przeważnie ustawione do siebie pod kątem prostym. Instrumenty te świetnie sprawdzają się w pracach ogólnobudowlanych, konstrukcyjnych, murarskich, a także przy bardzo precyzyjnych pracach wykończeniowych, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

W naszym sklepie internetowym oferujemy lasery krzyżowe uznanej na rynku marki Nivel System. Są to urządzenia przeznaczone dla profesjonalistów, charakteryzujące się bardzo wysoką dokładnością pracy i dużym zasięgiem, pozwalającym na pracę w terenie.

W zależności od modelu, lasery oferowane w naszym sklepie, pozwalają na wyznaczanie dwóch, trzech, a nawet czterech płaszczyzn. Warto zwrócić uwagę na to, że są to urządzenia samopoziomujące, a zastosowany w nich kompensator elektroniczny skuteczniej tłumi drgania w porównaniu z kompensatorem magnetycznym (wahadłowym), stosowanym w urządzeniach o niższej klasie. Jest to ważne w szczególności podczas pracy na placu budowy, na którym jednocześnie operuje ciężki sprzęt budowlany. Istnieje możliwość zablokowania kompensatora, co z kolei pozwoli na pochylanie urządzenia i pracę z liniami skośnymi.

Warto wspomnieć o wysokiej jakości optyce tych urządzeń sprawiającej, że emitowana wiązka jest jasna, precyzyjna i dobrze widoczna nawet z dalszej odległości. Dolna wiązka lasera umiejscowiona jest na wysokości kilkunastu milimetrów, co pozwala np. na obsadzanie cokołów, czy układanie płytek podłogowych.

Kilka słów poświęcić trzeba jakości wykonania laserów krzyżowych Nivel System. Urządzenia te zabezpieczone zostały przed działaniem kurzu i wody, co potwierdza przyznana im klasa odporności IP54. Metalowe korpusy zabezpieczają głowice instrumentu, a same szybki pokryte są filtrem antyrefleksyjnym. Narożniki urządzenia zabezpieczone zostały gumowymi nakładkami, aby wyeliminować ewentualne otarcia.

Atutem laserów z naszej oferty z pewnością jest wygoda ich obsługi. Każdy z oferowanych modeli posiada intuicyjny panel sterowania. Dzięki łatwemu, intuicyjnemu zarządzaniu funkcjami, praca z urządzeniem, a przede wszystkim precyzyjne wpasowanie wiązki, odbywa się szybko, łatwo i skutecznie.

Lasery krzyżowe w ofercie sklepu internetowego PRO-MASZ

W ofercie naszej firmy znajdziecie kilka modeli laserów krzyżowych, w różnych cenach i do różnych zastosowań, od prostych urządzeń, zastępujących na budowie poziomicę, do zaawansowanych rozwiązań pozwalających pracować w przestrzeni 4D, czyli w czterech płaszczyznach. Lasery oferowane są przez nas w zestawach zawierających, oprócz samego urządzenia, także niezbędne akcesoria, takie jak akumulatorki, uchwyt, czy wygodna walizka transportowa. Do zestawów tych jednym kliknięciem dodać można statyw z wysięgnikiem i tyczkę rozporową. Zapraszamy do zakupu lasera krzyżowego w naszym sklepie internetowym!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl