Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Producenci

Dalmierze laserowe

Dalmierze laserowe to niewielkie urządzenia służące do dokładnych i szybkich pomiarów odległości, powierzchni, objętości i kąta pochylenia. Są one często wykorzystywane w budownictwie, wszędzie tam, gdzie prace budowlane wymagają użycia narzędzi pomiarowych.

Tradycyjne miary używane dotychczas często nie spełniają swojego zadania jeśli chodzi o dokładność pomiaru, a przy koniecznośći zmierzenia dalszych odległości stają się praktycznie bezużyteczne. Rozwiązaniem tego problemu są niewątpliwie dalmierze laserowe.

Zasada działania dalmierza laserowego jest nieskomplikowana. Zastosowany w urządzeniu układ optyczny wysyła wiązkę laserową, która po odbiciu od celu wraca do urządzenia. Pomiar czasu, jaki mija od wysłania wiązki do jej powrotu pozwala na obliczenie odległości, jaką światło pokonało.

Nowoczesne dalmierze laserowe wyposażone są w procesor umożliwiający szybkie i precyzyjne pomiary z dużą dokładnością, a także dodatkowe funkcje, takie jak możliwość zapisu pomiarów w pamięci, obliczanie powierzchni i objętości na podstawie zapamiętanych pomiarów, pomiar pośredni w miejscach niedostępnych (funkcja Pitagorasa), tyczenie regularnych odcinków, pomiar ciągły i inne. Droższe modele dalmierzy laserowych mogą być dodatkowo wyposażone w kamerę ułatwiającą celowanie na dalekie odległości, a także port USB, czy bletooth, służące do przesyłu danych do komputera lub smartfona. Większość wyposażona jest również w libellę - klasyczną lub elektroniczną - służącą do wypoziomowania urządzenia.

Dalmierze laserowe w ofercie PRO-MASZ

Sklep internetowy PRO-MASZ oferuje szeroką gamę dalmierzy laserowych znanej marki Nivel System, z laserami o wiązce czerwonej lub zielonej, o zasięgu pracy od 50 do 120 m. Oferujemy dalmierze w różnych wariantach cenowych, od tańszych, prostszych urządzeń, aż do dalmierzy wyposażonych w kamerę, USB i bluetooth.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl